Kas oled SEO algaja? Vajad oma teadmiste uuendamist? SEO Algajate Juhendit on loetud üle 3 miljoni korra ning see tagab ulatuslikku informatsiooni, mida sul on vaja, et alustada oma Kodulehe Otsingumootorile Optimeerimise ehk SEO professionaalset teekonda.

  • Kuidas otsingumootorid toimivad
  • Kuidas Inimesed Suhtlevad Otsingumootoritega
  • Miks on Otsingumootori Turundus Vajalik
  • Otsingumootori-sõbraliku Disaini ja Arenduse Põhiteadmised
  • Märksõna Uuring
  • Kuidas Kasutajasõbralikkus, Kogemus ja Sisu Mõjutavad Positsiooni Otsingumootori Tulemustes
  • Suurenev Populaarsus ja Lingid
  • Otsingumootori Vahendid Veebihaldurite Sissejuhatuseks
  • Müüdid ja Valearusaamad Otsingumootorite Kohta
  • Edu Mõõtmine ja Jälgimine

Mis On Kodulehe Otsingumootori Optimeerimine (SEO)?

SEO on turundusdistsipliin, mis põhineb orgaaniliste (mitte makstud) otsingumootori tulemuste nähtavuse kasvatamisel. SEO hõlmab nii tehnilisi kui loomingulisi elemente, mis on vajalikud otsingumootori tulemuste parandamiseks, veebiliikluse suurendamiseks ning otsingumootorite teadlikkuse parandamiseks. SEO-l on palju külgi, alates märksõnadest sinu kodulehel kuni selleni, kuidas teised saidid internetis viitavad sinu kodulehele. Mõnikord on SEO ainult kindlaks tegemine, et su kodulehe struktuur võimaldab otsingumootoritel sellest aru saada.

SEO pole ainult otsingumootori-sõbralike kodulehtede loomine. See on samuti sinu kodulehe parandamine inimeste jaoks. Moz-s usume, et need põhiteadmised käivad käsikäes.

See juhend on loodud selleks, et seletada kõiki SEO külgi – alates õigete terminite ja fraaside leidmisest (märksõnad), mis aitavad kasvatada veebiliiklust sinu kodulehele, kuni sinu kodulehe kasutajasõbralikuks tegemiseni ning linkide ehitamiseni, ja sinu kodulehe unikaalse väärtuse turustamiseni. Kui see kõik ajab sind segadusse, siis pole sa üksi, sest me oleme siin, et sind aidata.

Miks mu koduleht vajab SEO-d?

Enamus veebiliiklusest tuleb suurtelt otsingumootoritelt, Google, Bing ja Yahoo!. Kuigi sotsiaalmeedia ja teised veebiliikluse viisid võivad luua külastusi sinu kodulehele, siis otsingumootorid on peamine navigatsiooni meetod enamus Interneti kasutajatele. See on tõsi siis, kui su koduleht pakub sisu, teenuseid, tooteid, informatsiooni või kõike muud.

Otsingumootorid on unikaalsed selle poolest, et nad pakuvad suunatud veebiliiklust – inimesed, kes otsivad seda, mida sina pakud. Otsingumootorid on sõiduteed, mis aitavad sellel juhtuda. Kui otsingumootorid ei suuda sinu kodulehte leida või lisada sinu kodulehe sisu oma andmebaasidesse, siis jääd sa ilma suurepärastest võimalustest saada veebiliiklust oma kodulehele.

Otsingupäringud— sõnad, mis kasutajad kirjutavad otsingusse – neil on erakordne väärtus. Kogemuste põhjal võib öelda, et otsingumootori veebiliiklus võib teha (või murda) organisatsiooni edukaks. Sihitud veebiliiklus kodulehele võib pakkuda reklaami, sissetulekut ning eksponeeritust nagu ükski teine turundus viis. SEO-sse investeerimisel võib olla suurepärane tasuvuslävi võrreldes teiste turunduse ja reklaami tüüpidega.

Miks ei suuda otsingumootorid minu kodulehte ilma SEO-ta mõista?

Kuigi otsingumootorid on targad, on neil siiski vaja abi. Suurimad otsingumootorid otsivad alati viise, kuidas oma tehnoloogiat parandada, et analüüsida veebi põhjalikumalt ja saavutada paremaid tulemusi kasutajate jaoks. Kuid otsingumootorite toimel on piirangud. Kuigi õige SEO võib saavutada sulle tuhandeid külastusi ja suuremat tähelepanu, siis valed liigutused võivad peita või matta sinu kodulehe sügavamatesse otsingumootori otsingu tulemustesse, kus nähtavus on minimaalne.

 

Lisaks oma kodulehe sisu otsingumootoritele kättesaadavaks tegemisele võib SEO parandada otsingutulemuste positsiooni, mis asetab sinu kodulehe sisu sinna, kus otsijad võivad seda lihtsamini leida. Internet muutub üha konkurentsivõimelisemaks ning firmadel, mis kasutavad SEO-d, on eelised oma veebikülastajate ning klientide seas.

Kas ma saan SEO-d endale ise teha?

SEO maailm on keeruline, kuid enamus inimesi saavad selle algteadmistest lihtsalt aru. Isegi vähesed teadmised võivad teha suure muutuse. Tasuta SEO haridus on internetis laialdaselt kättesaadaval, kaasa arvatud kodulehtedel nagu see siin. Kombineeri see väikese praktikaga ja sa oled teel saamast SEO guruks.

Olenevalt sinu ajakulust, tahtmisest õppida ja sinu kodulehe keerulisusest, võid sa otsustada, et sul on vaja eksperti, kes seda sinu eest haldaks. SEO-d praktiseerivad firmad varieeruvad; mõned on väga spetsialiseerunud fookusega, ning teised on laiema tegutsemisega ning üldisema lähenemisega.

Igal juhul oleks hea kasutada firmat, kes saab aru põhikontseptidest.

Kui palju ma peaksin sellest artiklist lugema?

Kui sa oled tõsiselt huvitatud oma veebiliikluse parandamisest ning pole tuttav SEO-ga, siis soovitame me lugeda seda artiklit algusest lõpuni. Me oleme proovinud luua selle nii täpseks ja lihtsalt arusaadavaks kui võimalik. Prinditav PDF versioon on saadaval neile, kes eelistavad lugeda paberilt, ning selles artiklis on mitmeid viidatud linke teistele kodulehtedele, mis on samuti sinu tähelepanu väärt.

Selle juhendi iga peatükk on oluline selleks, et saada aru kõige efektiivsematest otsingumootorile optimeerimise tavadest.

Teeme asjaga algust

Imelises SEO maailmas!

Algajate Juhend Otsingumootori Optimeerimisele (SEO) on põhjalik käsiraamat otsingumootorite töötamise kohta. See juhend hõlmab põhi strateegiaid, mis aitavad muuta sinu kodulehte otsingumootori-sõbralikumaks. Lae see alla, et saada oma koopia maailma kõige loetuima SEO juhendiga!